Kurallar

Dolduk.com 'a üye olan herkes kuralların farkındadır ve siteyi kurallara göre kullanmayı kabul eder..

Site kuralları

dolduk.com sahipleri resimlerinizi Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ihlal eden çevrimiçi ya da çevrimdışı yayınlarda kullanmamayı garanti eder. Öte yandan kullanıcıların resimlerini yasaları ve etik kurallarını ihlal etmeyecek şekilde kullanma hakkını saklı tutar. dolduk.com sahipleri kullanıcılara site ile ilgili ya da iş ortaklarına ait reklam mesajları gönderme hakkına sahiptir. dolduk.com sahipleri dolduk.com e-posta adreslerini başkalarıyla paylaşmayacağını garanti eder.dolduk.com servisleri (ek hizmetler hariç) ve çalışır durumdaki hizmetleri ücretsizdir. dolduk.com sahipleri site kullanımından oluşacak olası sonuçlardan sorumlu değildir. dolduk.com sahipleri ihtiyaçlara göre kuralları değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler bu sayfada gösterilecektir.

dolduk.com site kurallarını kabul etmeyenlerin dolduk.com'u kullanmamalarını rica ediyoruz. Bu kurallara uymamaktan oluşacak tüm zararlar, zarara yol açan kişiyi tamamen sorumlu kılar. Kullanıcının hesabı engellendiği taktirde sanal paranın iadesi söz konusu olamaz. Ayrıca Dolduk.com aktif hesaplardan yapılan ödemeleri de reddedebilir. Bu durumda sanal para servis alımları için kullanılabilir ve servis ödemeleri geri ödemeli değildir. Yani, site belli bir hesaptaki tüm sanal parayı bloke edebilir.

Dolduk.com sahipleri belli bir Dolduk.com kullanıcısına hizmet sunmak istemezlerse bu kullanıcının hesabını bir sebep belirtmeden engelleyebilirler.

Profilinizde size ait olmayan kişisel bilgilerin kullanımı yasaktır. Her kullanıcının yalnızca bir hesabı olabilir. Mükerrer hesaplar uyarılmadan engellenecektir.

Profilinizde, forumlarda, herkese açık yorum alanlarında ya da mesaj aracılığıyla zincirleme mesaj ya da reklam mesajları yayınlamak yasaktır. Lütfen böyle bir durumla karşılaştığınızda site yöneticilerine mesaj örneğini, gönderen kişi ve tarih gibi bilgilerle iletiniz.

Dolduk.com kullanıcı adıyla, forum, resim yorumları ya da özel mesajlaşmalarda tehdit içeren, saldırgan ve ahlaka aykırı içerik yasaktır. Siyasi, dini, ırkçı propaganda yapma, etikdışı ve yasadışı aktiviteler tamamen yasaktır. Dolduk.com kullanımında kullanıcılarla iletişim kurarken saygılı olmalısınız.

Program ve kod kullanarak resim oylamak, profil incelemek yasaktır.

Diğer Dolduk.com kullanıcılarının hesaplarını açmak, hesaplarının kullanımına engel olmak ya da başka bir şekilde kullanıcıların gizliliğini engelleyecek başka yöntemler kullanmak kesinlikle yasaktır.

Kuralların ihlali durumunda ihlal edenler ihlalin önem derecesine göre cezalandırılacaklardır. Eğer ihlal önemsiz ise yönetici, bir uyarı vermekle yetinebilir. Yönetici tarafından yapılan uyarıya itiraz edilemez. Eğer ihlal tekrar ederse Dolduk.com kuralları ağırdır ve kullanıcının hesabı bir uyarı yapılmaksızın ve geriye dönmeyecek şekilde engellenir.

Kişisel bilgileri ekleme kuralları

Kullanıcı geçerli kuralları kabul ederek Dolduk.com sahiplerine bunları onaylama ve yayınlama hakkını vermiş olur, bu Dolduk.com resimleri ve kişisel verilerini içerir:

  • 1. Dolduk.com sahiplerince hizmet sunmak için;
  • 2. Kullanıcıların daha kişisel sunumlarını içeren, Dolduk.com sahiplerinin ve Dolduk.com ortaklarının aracılığıyla Dolduk.com sahiplerinin servis ve pazarlaması için.
  • 3. Dolduk.com sahiplerinin kendi hedefleri kullanıcıların resimleri ve bilgilerini içeriyorsa, anayasa,genel ahlak kurallarıyla uyuşmuyorsa Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını kabul etmiş olur.

Dolduk.com hizmet ve uygulamalarını kullanarak üçüncü parti diğer şirketlere vermesini ( Dolduk.com sahiplerinin endişeleri dışında kalan şirketleri içerir), resimlerini ve kişisel verilerini vermeyi kabul eder. Eğer kullanıcı önceden vermiş olduğu onayı geri alırsa servis ve hizmetlerden feragat eder. Dolduk.com sahipleri Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını ihlal eden resim ve kişisel verileri Dolduk.com'da çevrimiçi veya çevrim dışı yayınlamamayı garanti eder.

Kullanıcı geçerli kuralları kabul ederek Dolduk.com sahiplerine, ortaklarına Dolduk.com posta kutusuna ve Dolduk.com kullanıcısının e-mailine reklam ve bilgilerin gönderilmesini kabul etmiş olur.

Dolduk.com sahipleri Dolduk.com kullanıcılarının Dolduk.com'daki e-maillerini,bilgilerini ve resimlerini diğer şirketlere vermeyeceğini veya yönlendirmeyeceğini garanti eder (Estonya Telecom Group'u içermez), daha önce (2.) maddede belirtilenler dahil değildir.

Fotoğraf ekleme kuralları

Eklemek istediğiniz resim JPG formatında olmalıdır. Resim tüm resim alanını kaplamalıdır ve dikey olarak yerleştirilmelidir.

Resimde kullanıcının resmi açık ve görünür olmalıdır. Resmi eklemeden önce resmin kalitesi ve boyutundan emin olun. Çok küçük, bulanık ve anlaşılmaz resimler yöneticiler tarafından reddedilecektir.Eğer resimde birden fazla insan varsa resmin sahibi resimde kendini işaretlemeli ya da resmin altında kendisini belirtmelidir. Resmin adı Türkçe ya da İngilizce olabilir.

Erotik çağrışım oluşturan tüm fotoğraflar yasaktır. Örneğin transparan kıyafetlerle, iç çamaşırıyla çekilmiş ve/veya müstehcen yerlerin gözüktüğü fotoğraflar gibi... Onayların sınırını site yöneticileri belirler, resimlere onay vermek yöneticilerin inisiyatifindedir. Aşağılayıcı resimler ve resim adları yasaktır. Kışkırtıcı, yasadışı, ırkçı, saldırgan (örneğin birine uzatılmış bir silahla) resimler yasaktır.

Uyuşturucu, alkol ve tütün ürünleri içeren ya da çağrıştıran resimler yasaktır. Yönetici resimde sarhoş olduğu açık şekilde belli olan kişilerin resimlerini ya da sigaranın ön planda olduğu resimleri reddetme hakkına sahiptir.

0-6 yaş arası çocukların resimlerinin eklenmesi yasaktır. 7 yaş ve üzeri bir kullanıcı kendi fotografını yayınlayabilir ancak 25 yaşındaki bir kullanıcı 9 yaşına ait bir fotografı yayınlayamaz.İçerisinde ya da adında reklam içeren resimler yasaktır. Resmin kenarında yer alan fotografçı isimleri de buna dahildir. Eğer Dolduk.com kullanıcı adı ya da hesabı reklam içermiyorsa resimde kullanıcının adı yer alabilir. Resimlerde ya da resimlerin adında telif hakkı simgesi kullanmak yasaktır.

Üzerinde ayar yapılırken deforme olmuş resimler sitede kullanılmamalıdır.

Aynı resim bir hesaba yalnızca bir kere eklenebilir.

Kendinize ait olmayan resimlerin kullanılması yasaktır. Bunlar telif hakkına tabi olabilir. Bunun dışında telif hakkına tabi arkaplan, logo vb kullanımı da yasaktır.

Telif hakkı ihlalinden şüphelendiğiniz durumda lütfen öncelikle profil sahibiyle konuşun. Eğer cevap alamazsanız ve ihlal devam ediyorsa Destek sayfasından bize ulaşın. Bu e-postaya kişiyle yazışmalarını başlık ve tarih bilgileriyle beraber ekleyin lütfen. Eğer izniniz olmadan başkası sizin fotoğrafınızı kullanıyorsa, lütfen suçlu kişinin hesabının adresini ve resimini "suçlu" başlığı altında bize gönderin. Ayrıca bize kendi profilinin adresinizi de gönderin.

Birden çok kişinin yer aldığı resimlerde profil sahibi dışındaki kişi eğer resmin yayınlanmasıyla ilgili bir izin vermediyseler resmi yayınlayan kişi bu durumdan ve sonuçlarından sorumludur.

Yasaya göre telif hakkı ihlalinin yakalanabilmesi için gerekli bütün veri ilgili organlarla paylaşılacaktır. Lütfen unutmayın ki yukarıdaki kurallar dışında başka bir sebeple yöneticiler uygunsuz buldukları resimleri yasaklayabilirler.

Resimlerin uygunluğu dolduk.com yöneticileri tarafından belirlenir.

Resim adlandırması yöneticilerle tartışmak için değildir. Bu beraberinde resim azalması getirebilir. Eğer kurallar hakkında sorularınız varsa, "dolduk.com paylaşımları" forumuna gidiniz veya bir yöneticiye sorunuz.Kullanıcılar

Türk Lirası ile

Dolduk.com servisi alınabilir. Sayfada paran ile para yükleme için seçenekleri listelenir - sonuçta kullanıcı SOL'lerini servislerle değiştirebilir. Servisler ve fiyatlar servis sayfasında listelenir. Yükleme yöntemine bağlı olarak para yüklemek için ilave servis ücreti olur - sonra ilgili masrafların büyüklüğünden servislerde büyük olur.

Bazı yükleme yöntemleri sınırlar var. Limit boyutu servis sayfasında. SMS için - ödeme limiti her zaman en pahalı tek bir SMS daha sonra dahada pahalı hale gelir, sınırı SMS ile ilk yanıtda yer alacak (kullanıcıya ne kadar para yüklediğinizi öğrenecek).

Dolduk.com sitenin sanal parası (SOL)'u satmak zorunda. Kullanıcıdan kullanıcıya sanal para satışına izin verilmiyor. Eğer bu kural ihlal edilirse Dolduk.com satıcı üyeyi ve satın alan üyeyi ayrıca paraları bloke eder.

Sanal para (SOL) son kullanma tarihli, sol 6 ay boyunca servis kullanmazsan yada 6 ay siteye giriş yapmazsan silinir. Bu durumlar gerçekleştiğinde soller silinecektir. Kullanıcılar sollerin son kullanma tarihlerinden 30, 7 ve 1 gün önce uyarı mesajları alacaklar. Son kullanma tarihine kullanıcı uzatmak gerekir satın al Dolduk.com sitesinde her türlü ücretli servis ,ekle diğer kullanıcılara sol al. Sanal para, Dolduk.com sitesi (oyun vb) alınan servis , son kullanma tarihini uzatmaz. Kullanıcı son kullanma tarihini hesap ekstresinden görebilir .

OpenSocial uygulamaları ile ilgili kurallar

Bu uygulamayı yüklemek profil bilgilerin ve arkadaş listenin herkes tarafından görüntülenmesini onayladığın anlamına gelir. Arkadaşların, arkadaşlarının arkadaşları ve uygulamayı kullanan diğer üyeler fotoğraf ve videolar da dahil tüm güncellemelerini an be an takip edebilir.

İletişim bilgisi

Site yönetimi: Rate Solutions OÜ (reg. nr. 10998212), address: Pärnu str. 69, Tallinn, Estonia, 10134
Kredi kartı ve kart ödemeleri ile ilgili sorularınızı lütfen kredi kartı müşteri desteğe gönderiniz.
Diğer tüm sorularınızı Dolduk.com müşteri desteğe gönderebilirsiniz